O Kongresie

W dniach 7-8 marca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który obok Forum Rynku Zdrowia jest jedną z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia.

Tegoroczny Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbył się w szczególnym momencie. Po wielu miesiącach niepewności Ministerstwo Zdrowia oraz podległe mu jednostki zaczęły działać w nowym składzie. Jednocześnie jesteśmy w trakcie trwających kampanii wyborczych: samorządowej i do Parlamentu Europejskiego, co również znajduje swoje odbicie w funkcjonowaniu ochrony zdrowia. Kongres był więc doskonałą przestrzenią, by połączyć ze sobą te różne rzeczywistości i perspektywy. Niezależnie bowiem od rozstrzygnięć politycznych ochrona zdrowia potrzebuje stabilności. Podczas HCC bardzo mocno akcentowaliśmy rolę menedżerów w procesie tej ciągłej zmiany, bo to oni dziś dają gwarancję rozwoju i kontynuacji i to oni niosą na swoich plecach odpowiedzialność za realizację reform.

Bardzo dziękuję za zaufanie, którym od lat obdarzacie Państwo Kongres Wyzwań Zdrowotnych. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 3800 uczestników, w tym ponad 2400 stacjonarnie.

Zapraszam Państwa do śledzenia relacji z wydarzenia w portalu rynekzdrowia.pl.

Paulina Gumowska
redaktorka naczelna portalu rynekzdrowia.pl oraz magazynu Rynek Zdrowia