Health Challenges Congress

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych

5-6 marca 2020 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Zarezerwuj termin!

Relacja z HCC

Wyjątkowa debata o zdrowiu

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 7-8 marca 2019 roku, odbędzie się IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). W zgodnej ocenie uczestników oraz obserwatorów minionych trzech edycji Kongresu, wydarzenie to stało się bezprecedensowym w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej.

II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)

II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy będzie towarzyszyła czwartej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC). Konferencja NTEC stwarza okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii i innych dziedzinach medycyny sercowo-naczyniowej.

Więcej na stronie: www.ntec.org.pl/pl

Konkurs Start-Up-Med

Konkurs towarzyszący IV edycji Kongresu Wyzwań zdrowotnych, ma na celu wybór i wyróżnienie start-upów – najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych), a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

O tym będziemy rozmawiać

 • Czwarta już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie okazją do dyskusji na tematy, które dość rzadko trafiają do programów konferencji czy kongresów dotyczących ochrony zdrowia. Jednym z takich tematów jest leczenie boreliozy - jakie powinny być cykle terapeutyczne w tym schorzeniu, jak długo i jaką farmakoterapię stosować u pacjentów z boreliozą?

  Prof. Violetta Skrzypulec-Plinta

  prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
 • W trakcie nadchodzącego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tematem wartym podjęcia jest operacyjne leczenie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, możemy pomóc tym pacjentom. Operacje w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa są jedną z metod leczenia pacjentów, u których struktury nerwowe w obrębie rdzenia są uciśnięte, a pacjent cierpi z powodu bólu.

  Prof. Bogdan Koczy

  dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii
 • Podczas kolejnego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych koniecznie trzeba podjąć temat dramatycznie dużej liczby amputacji kończyn. Zbyt mało robimy, by to zmienić. WPolsce jest 250 tysięcy ludzi zagrożonych amputacją. Liczba amputacji kończyn w kraju to dramat, który postawił nas w niechlubnej pod tym względem czołówce w Europie.

  Prof. Aleksander Sieroń

  konsultant krajowy w dziedzinie angiologii
 • Lekarz onkolog często staje przed dylematem z pogranicza medycyny i etyki - czy zaprzestać nieskutecznego leczenia, czy ulec naciskom rodziny pacjenta domagającej się dalszego prowadzenia terapii. Medycyna stawia przed lekarzami często trudne dylematy wynikające z przepisów prawa oraz poczucia etyki zawodowej. To jedno z zagadnień skłaniające do pogłębionej dyskusji podczas nadchodzącego IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

  Prof. Krzysztof Składowski

  dyrektor Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach
 • Problemy kadrowe dotyczą nie tylko szpitali powiatowych, ale najbardziej ześrodkowały się właśnie tam. Podwyżki płac i innych kosztów powodują, że leczenie staje się coraz droższe. obecnie szpitale powiatowe dotyka nieobserwowane wcześniej w takim zakresie zjawisko odpływu wyspecjalizowanych tam wcześniej kadr lekarskich.

  Dr Józef Kurek

  prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego
 • IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych stworzy m.in. okazję do podsumowania pierwszych doświadczeń w funkcjonowaniu Krajowej Sieci Onkologicznej. Stawia się w niej przede wszystkim na jakość leczenia chorób nowotworowych i jego koordynację. Chodzi o to, aby pacjent nie był zagubiony w systemie opieki onkologicznej.

  Dr Janusz Meder

  prezes Polskiej Unii Onkologii, kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów Układu Chłonnego Centrum Onkologii w Warszawie
×

MEDYCYNA • FINANSE • ZARZĄDZANIE


Grupa PTWP S.A – wydawca magazynu i serwisów internetowych m.in. dla sektora ochrony zdrowia – miesięcznika Rynek Zdrowia i portali rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl, ryneseniora.pl, infoDENT24.pl


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie