5-6 marca 2020 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 7-8 marca 2019 roku, odbędzie się IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). W zgodnej ocenie uczestników oraz obserwatorów minionych trzech edycji Kongresu, wydarzenie to stało się bezprecedensowym w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej.
Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy będzie towarzyszyła czwartej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC). Konferencja NTEC stwarza okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii i innych dziedzinach medycyny sercowo-naczyniowej.
Więcej na stronie: www.ntec.org.pl/pl
Konkurs towarzyszący IV edycji Kongresu Wyzwań zdrowotnych, ma na celu wybór i wyróżnienie start-upów – najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych), a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.
Czwarta już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie okazją do dyskusji na tematy, które dość rzadko trafiają do programów konferencji czy kongresów dotyczących ochrony zdrowia. Jednym z takich tematów jest leczenie boreliozy - jakie powinny być cykle terapeutyczne w tym schorzeniu, jak długo i jaką farmakoterapię stosować u pacjentów z boreliozą?
W trakcie nadchodzącego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tematem wartym podjęcia jest operacyjne leczenie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, możemy pomóc tym pacjentom. Operacje w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa są jedną z metod leczenia pacjentów, u których struktury nerwowe w obrębie rdzenia są uciśnięte, a pacjent cierpi z powodu bólu.
Podczas kolejnego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych koniecznie trzeba podjąć temat dramatycznie dużej liczby amputacji kończyn. Zbyt mało robimy, by to zmienić. WPolsce jest 250 tysięcy ludzi zagrożonych amputacją. Liczba amputacji kończyn w kraju to dramat, który postawił nas w niechlubnej pod tym względem czołówce w Europie.
Lekarz onkolog często staje przed dylematem z pogranicza medycyny i etyki - czy zaprzestać nieskutecznego leczenia, czy ulec naciskom rodziny pacjenta domagającej się dalszego prowadzenia terapii. Medycyna stawia przed lekarzami często trudne dylematy wynikające z przepisów prawa oraz poczucia etyki zawodowej. To jedno z zagadnień skłaniające do pogłębionej dyskusji podczas nadchodzącego IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Problemy kadrowe dotyczą nie tylko szpitali powiatowych, ale najbardziej ześrodkowały się właśnie tam. Podwyżki płac i innych kosztów powodują, że leczenie staje się coraz droższe. obecnie szpitale powiatowe dotyka nieobserwowane wcześniej w takim zakresie zjawisko odpływu wyspecjalizowanych tam wcześniej kadr lekarskich.
IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych stworzy m.in. okazję do podsumowania pierwszych doświadczeń w funkcjonowaniu Krajowej Sieci Onkologicznej. Stawia się w niej przede wszystkim na jakość leczenia chorób nowotworowych i jego koordynację. Chodzi o to, aby pacjent nie był zagubiony w systemie opieki onkologicznej.
Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie