V Konkurs Start-Up-Med

Przed nami piąta już edycja Konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress ‒ HCC, Katowice, 9 i 10 marca 2023 r.).

Głównym celem Konkursu ‒ organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia ‒ jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia. Zgłaszane do Konkursu rozwiązania obejmują szeroko rozumiane technologie medyczne ‒ zarówno lekowe, jak i nielekowe. 

Równie ważnym zadaniem Konkursu Start-Up-Med jest promocja najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym umożliwienie zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. 

Do poprzedniej edycji konkursu wpłynęło 50 projektów. Zgłoszone przedsięwzięcia ocenili eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med, którzy na podstawie przyznanej liczby punktów wyłonili 12 finalistów w dwóch kategoriach: 

  • Start-up
  • Ośrodek medyczny/naukowy 

Finaliści zaprezentowali się w trakcie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych podczas sesji: „Start-upy w polskiej medycynie”. Zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu Jury. Swojego faworyta wybrali także czytelnicy Rynku Zdrowia w głosowaniu internetowym.

Więcej o Laureatach Konkursu Start-Up-Med 2022 w portalu rynekzdrowia.pl. 

Wkrótce ruszy tegoroczna edycja Konkursu Start-Up-Med. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na stronie hccongress.pl oraz w portalu rynekzdrowia.pl.

Zwycięzców poznamy 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych