O Wydarzeniu

9 i 10 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który jest jedną z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia.

Podczas dwudniowego wydarzenia, w trakcie ponad 40 sesji, wybitni eksperci rozmawiali o kluczowych, ale również najbardziej aktualnych problemach polskiej ochrony zdrowia. Debatowano między innymi o kierunkach, jakimi powinna pójść polska medycyna, wadze wynagrodzeń oraz systemie ochrony zdrowia na miarę potrzeb oraz współczesnych wyzwań i zagrożeń.

W wydarzeniu wzięło udział 3700 uczestników, w tym ponad 2200 stacjonarnie. Te liczby świadczą o ogromnej potrzebie bezpośrednich dyskusji dotyczących systemu opieki zdrowotnej w formule otwartej, wielowątkowej debaty, z udziałem, między innymi: przedstawicieli środowiska medycznego, administracji i polityki, pacjentów, dostawców współpracujących z sektorem medycznym, organizacji pozarządowych.

Kongres był doskonałą okazją do merytorycznych dyskusji w gronie ekspertów. Tworząc program naszym celem było nie tylko wskazanie tematów, które już dziś należą do najważniejszych w ochronie zdrowia, ale także otworzenie Kongresu na zagadnienia, które wprawdzie obecne są w rozmowach osób związanych z szeroko rozumianą branżą, ale wciąż nie przebiły się do publicznej debaty lub nie zyskały do tej pory odpowiedniej uwagi.

Wyłoniliśmy także zwyciężczynie i zwycięzców zorganizowanych wydarzeń towarzyszących.

Podczas #HCC2023 poznaliśmy:

• Zwycięzców V Konkursu Start-Up-Med
• Laureatki wyróżnień Kobieta Rynku Zdrowia
• Zwycięzców VI Konkursu Zdrowy Samorząd
• Wyróżnionych w Konkursie Animus Fortis (Mężny Duch) 

Zapraszamy do oglądania retransmisji sesji na stronie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Relacje, komentarze, wywiady i podsumowania debat są zamieszczane w portalu rynekzdrowia.pl. 

W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację wydarzenia, sponsorów, partnerów i prelegentów serdecznie dziękujemy za udział w VIII Kongresie Wyzwań Zdrowotnych, licząc jednocześnie na Państwa obecność w następnej edycji.

  

Paulina Gumowska
redaktor naczelna portalu rynekzdrowia.pl oraz magazynu Rynek Zdrowia