O Wydarzeniu

W dniach 9 i 10 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który obok Forum Rynku Zdrowia jest jedną z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 2,5 tys. gości, z czego ponad tysiąc przyjęło nasze zaproszenie do udziału stacjonarnego. Jednocześnie z roku na rok widzimy, jak ważną rolę odgrywają retransmisje on-line. Sesję inauguracyjną HCC 2022 w Internecie odtworzono aż 138 tys. razy.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to też kilkaset publikacji (relacji, wywiadów, materiałów wideo) w portalu i magazynie Rynek Zdrowia oraz w naszych social mediach i newsletterach, które docierają do wyselekcjonowanej grupy osób związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia w Polsce.

O czym będziemy rozmawiać podczas VIII edycji? Agendę tegorocznego Kongresu przygotowaliśmy w konsultacji z Radą Programową oraz po licznych rozmowach ze środowiskiem. Składa się ona z sześciu ścieżek tematycznych: Rynek farmaceutyczny; e-Zdrowie i nowe technologie; Zarządzanie i organizacja systemu; Pacjenci: jak im pomóc?; Diagnostyka; Człowiek-medyk w centrum systemu ochrony zdrowia. 

Tworząc program naszym celem było nie tylko wskazanie tematów, które już dziś należą do najważniejszych w ochronie zdrowia, ale także otworzenie Kongresu na zagadnienia, które wprawdzie obecne są w rozmowach osób związanych z szeroko rozumianą branżą, ale wciąż nie przebiły się do publicznej debaty lub nie zyskały do tej pory odpowiedniej uwagi. Chcemy nadać im tę siłę. 

Myślę, że zgodzicie się Państwo ze mną, iż system ochrony zdrowia wymaga dziś od menedżerów patrzenia na reformy nie tylko przez pryzmat własnego podwórka, ale również z perspektywy lotu ptaka. Punktowe i doraźne działania dziś systemu nie uzdrowią. Ten sposób myślenia bardzo mocno wybijał się podczas dyskusji na ostatnim Forum Rynku Zdrowia (wydarzenie odbyło się 24 i 25 października 2022 roku w Warszawie), a Kongres Wyzwań Zdrowotnych będzie z jednej strony naturalną kontynuacją Forum, jednocześnie wskazując, jakie będą, a jakie powinny być kierunki zmian w 2023 roku.

 Już dziś zapraszam Państwa do rezerwowania terminu i udziału w VIII Kongresie Wyzwań Zdrowotnych. 

 

Paulina Gumowska
redaktor naczelna portalu rynekzdrowia.pl oraz magazynu Rynek Zdrowia