Prelegenci

A B C Č D F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z
Mariusz Gąsior

prof. Mariusz Gąsior

kierownik, III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, koordynator, II Oddział Kardiologii i Angiologii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, członek Krajowej Rady ds. Kardiologii

Prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior, lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.
Pracownik nauki, nauczyciel akademicki, kierownik III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Krajowej Rady ds. Kardiologii.
Od początku swojej pracy związany ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym przez 15 lat pełnił funkcję Dyrektora ds. medycznych (1999-2014). W pracy zawodowej związany z kardiologią interwencyjną. Innowator i propagator wykorzystywania nowych technologii w schorzeniach sercowo-naczyniowych.
Inicjator i współinicjator dużych baz danych i rejestrów z zakresu schorzeń sercowo-naczyniowych. Współtwórca i wykonawca największego w Europie Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych PL-ACS. W ostatnim czasie inicjator stworzenia „Health Calculator” - innowacyjnego narzędzia informatyczno-statystycznego, który potrafi przewidywać rokowanie chorych.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę kliniczną, naukową, dydaktyczną i organizacyjną, m.in. przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a także przez Ministra Zdrowia RP.

 

Bierze udział w sesjach:

Kardiologia – organizacja systemu

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

Kardiologia – dostępność leczenia

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

POWRÓT