Polscy pacjenci potrzebują jak najszybszego wdrożenia w życie Narodowej Strategii Onkologicznej oraz Krajowej Sieci Onkologicznej - mówili w środę (17 czerwca) uczestnicy sesji "Onkologia - organizacja leczenia" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Prace nad projektem ustawy o niektórych zawodach medycznych są zaawansowane i wkrótce chcielibyśmy, by stał się on tematem debaty publicznej - mówiła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek- Żelazko w czasie sesji ''Nowe zawody medyczne w systemie ochrony zdrowia'' (18 czerwca) w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Już o godz. 9.00 rozpocznie się pierwsza z pięciu zaplanowanych na czwartek (18 czerwca) debat w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC Online). Przed nami dyskusje m.in. o nowych zawodach medycznych, bezpieczeństwie lekowym, rządowych programach zdrowotnych oraz o sytuacji pacjentów z chorobami włóknieniowymi płuc. Zapraszamy na transmisje live!
System ochrony zdrowia potrzebuje ponadpartyjnego porozumienia i strategicznego planu na lata. Należy także dokładnie przeanalizować wnioski płynące z testu, przed którym postawiła go pandemia - podkreślali w środę (17 czerwca) uczestnicy sesji plenarnej "Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić - nie tylko w czasie pandemii" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
W środę (17 czerwca), podczas zdalnej Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.), poznaliśmy laureatów trzeciej już edycji Konkursu Zdrowy Samorząd, II Konkursu Start-Up-Med oraz trzeciej edycji Nagrody Animus Fortis "Mężny Duch".
Jak mówiła w środę (17 czerwca) Anna Miszczak, dyrektor Departamentu Systemu Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia, w trakcie sesji ''Elektroniczna Dokumentacja Medyczna'', która odbyła się w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem sukcesywnego wprowadzania kolejnych etapów wprowadzania EDM w życie.
W trakcie środowej (17 czerwca) sesji ''Elektroniczna Dokumentacja Medyczna'', która odbyła się w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e-Zdrowie (dawniej CSIOZ) zapowiedziała, że już w lipcu nastąpi nabór uczestników pilotażu wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej i raportowania zdarzeń medycznych.
Epidemia przetestowała organizację system ochrony zdrowia i ujawniła, co pilnie trzeba zmienić, by być gotowym na drugą falę wirusa - mówili w środę (17 czerwca) uczestnicy sesji plenarnej "Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić - nie tylko w czasie pandemii" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Idea Paktu dla Zdrowia była piękna, ale bez odpowiedzi na pytanie, co właściwie znaczy robić tak, aby było dobrze, niewiele osiągniemy - mówił w środę (17 czerwca) poseł Andrzej Sośnierz podczas sesji plenarnej "Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić - nie tylko w czasie pandemii" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił w środę ( 17 czerwca), w czasie sesji „Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić” - nie tylko w czasach pandemii" odbywającej się w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, że czas pandemii pokazał jak można zmienić system ochrony zdrowia wdrażając nowe narzędzia telemedyczne, ale trzeba też określić w tym zakresie standard organizacyjny.
System ochrony zdrowia potrzebuje ponadpartyjnego porozumienia i strategicznego planu na lata. Należy także dokładnie przeanalizować wnioski płynące z testu, przed którym postawiła go pandemia - podkreślali w środę (17 czerwca) uczestnicy sesji plenarnej "Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić - nie tylko w czasie pandemii" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Lekarze zaczynają się bać pacjenta, ryzykownych działań, nowatorskich metod leczenia. Pojawia się niepokojąca postawa "a może czegoś nie robić, to uniknę potencjalnej odpowiedzialności" - poddawał pod rozwagę dr Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, wypowiadając się podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
- Pacjenci cierpiący na dziedziczny obrzęk naczynioruchowy (hereditary angioedema, HAE) pilnie potrzebują dostępu do terapii, która mogłaby być stosowana w profilaktyce, a także gwarancji przedłużenia refundacji na wszystkie obecnie dostępne - trzy terapie stosowane w momencie wystąpienia ataku i leczeniu przedzabiegowym - mówili we wtorek (16 czerwca) uczestnicy sesji "Choroby rzadkie w Polsce" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Wachlarz metod terapeutycznych rozwija się w immunoterapii z miesiąca na miesiąc, a chorzy zyskują kolejne lata w miarę komfortowego życia - mówili we wtorek (16 czerwca) uczestnicy sesji "Immunoterapia jako leczenie personalizowane" w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
Choć sytuacja się poprawia, na początku epidemii koronawirusa w Polsce mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących m.in. trudności w dostępie do świadczeń zdrowotnych. Grupą, która potrzebowała szczególnej pomocy i nadal wymaga ponadstandardowego wsparcia, są seniorzy - wskazał we wtorek (16 czerwca) podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC Online) Grzegorz Błażewicz, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta.
Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie