Animus Fortis (Mężny Duch)

 

Podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznamy laureatów III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  • w kategorii indywidualnej - „Osobiste męstwo” dla osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej
  • w kategorii instytucjonalnej dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany, które pozwalają skuteczniej ratować ludzkie życie

Patronat honorowy nad nagrodą objął Wiceprezes Rady Ministrów, a w składzie kapituły znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia.

Uroczystość wręczenia Nagrody Animus Fortis odbędzie się podczas uroczystej Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych On-line.

LAUREACI KONKURSU ANIMUS FORTIS:

  • W kategorii indywidualnej statuetkę „Pomnika sanitariusza” otrzymał st. asp. Grzegorz Ramotowski, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, koordynator ratownictwa medycznego, szkoleniowiec pierwszej pomocy. Dzięki swojej odwadze i opanowaniu skutecznie zareagował ratując tonące niemowlę i matkę. Do zdarzenia doszło poza służbą, kiedy Grzegorz Ramotowski trenował biegi wzdłuż jeziora. Zobaczył wówczas staczający się do wody wózek i rzucającą się na ratunek kobietę. Dziecko straciło oddech, matka nie umiała pływać. Mężczyzna uratował oboje.
  • Nagrodę Animus Fortis w kategorii instytucjonalnej zdobył Uliczny Patrol Medyczny - wspólny projekt Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Caritas Polska i Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei”. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Oznakowany radiowóz z ratownikami na pokładzie kilka razy w miesiącu dociera z pomocą medyczną do odludnych i trudno dostępnych miejsc, gdzie nocują i przebywają bezdomni.
  • Wśród wyróżnionych Dyplomami Animus Fortis 2019 znaleźli się: st. str. Michał Klugowski - strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Straży Pożarniczej w Toruniu (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa (wyróżnienie w kategorii instytucjonalnej).

 

Organizator: 


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie