Prelegenci

A B C D F G J K L Ł M N O P R S T U W Z
Jolanta Czernicka-Siwecka

Jolanta Czernicka-Siwecka

Firma: Fundacja Iskierka

Stanowisko: prezes zarządu

Pedagog, trener, coach, animator zmian społecznych, od 20 lat działająca w organizacjach pozarządowych.

Od 2006 roku Prezes Zarządu Fundacji ISKIERKA. Laureatka Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta 2014 za działalność społeczną. Laureatka Nagrody Australijskiej Fundacji POLCUL im. Jerzego Bonieckiego za zaangażowanie w budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce 2014, Nagrody Wojewody: „Śląskie na 5” w kategorii: Filantropia 2013, Nagrody „Kobieta Sukcesu Śląska” 2012. 

Myśli i działa nieszablonowo, często łącząc zupełnie różne światy czy środowiska. Swoje doświadczenie trenerskie wykorzystuje organizując m.in. szkolenia dla personelu medycznego z zakresu komunikacji z małym pacjentem oraz rozwiązywania problemów pojawiających się w długotrwałym procesie leczenia.

Prowadzi treningi interpersonalne, motywacyjne, integracyjne i komunikacyjne dla biznesu, pokazując, jak ich potencjał można wykorzystać w działaniach społecznych. 

Pierwsze kroki w aktywności społecznej stawiała w Towarzystwie Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”. Już wtedy, jako koordynator ds. profilaktyki, dostrzegała ważne obszary problemów i potrzeb środowisk zagrożonych wykluczeniem.

Od 1993 roku współpracowała przy realizacji programów aktywizujących społeczności lokalne czy zapobiegające bezrobociu min. z Zespołem Trenerów i Animatorów „SIEĆ”, Polskim Towarzystwem Psychologicznym i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Fundacja ISKIERKA powstała na przekór ogromnej traumie, jaką jest choroba dziecka. 

W 2003 roku jej syn zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Wykorzystując swoje kompetencje zawodowe wymyśliła synowi specjalny program bazujący na pozytywnym nastawieniu do własnej choroby, którym już wkrótce zaczęła dzielić się z innymi rodzicami.

Dziś FUNDACJA ISKIERKA to organizacja działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, realizująca szereg projektów ogólnopolskich. Udziela wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla ponad 500 podopiecznych i ich rodzin /www.fundacjaiskierka.pl/.

Bierze udział w sesjach:

  • Onkologia w Polsce – sesja systemowa

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Onkologia w Polsce – sesja systemowa

    • Możliwości diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych w czasie epidemii – skala oraz skutki ograniczeń przyjęć
    • Co się zmieni po 1 stycznia 2022 r., czyli po wejściu w życie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej?
    • Które elementy pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej będą rozwijane po 1 stycznia 2022 r., a z których należy zrezygnować i dlaczego?
    • Czy Fundusz Medyczny i Krajowa Sieć Onkologiczna zwiększą możliwości stosowania u pacjentów w Polsce technologii o wysokim poziomie innowacyjności?
    • Onkologia dziecięca w Narodowej Strategii Onkologicznej
    • Współpraca lekarzy POZ z onkologami
    • Jak poprawić dostęp do diagnostyki i wczesnego wykrywania nowotworów w czasie pandemii COVID-19? Propozycje zmian w podstawowej opiece zdrowotnej i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej

    Onkologia w Polsce – sesja systemowa

    • Jolanta Czernicka-Siwecka - prezes zarządu, Fundacja Iskierka
    • Marcin Faflik - prezes zarządu, LUX MED Onkologia Sp. z o.o.
    • Sławomir Gadomski - podsekretarz stanu, Ministerstwo Zdrowia
    • Adam Maciejczyk - dyrektor, Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, przewodniczący, Krajowa Rady ds. Onkologii
    • Janusz Meder - prezes, Polska Unia Onkologii, przewodniczący, Komisja Bioetyki, kierownik, Redakcja Naukowa, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
    • Krzysztof Składowski - konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej, dyrektor, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach
    • Jan Styczyński - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, kierownik, Zakład Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej, Katedra Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
    • Tomasz Szczepański - kierownik, Katedra i Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, rektor, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, ordynator, Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko SUM w Katowicach, przewodniczący, Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie