III Konkurs Start-Up-Med

Głównym celem Konkursu – organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia – jest wybór i wyróżnienie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej. Nie bez znaczenia w ocenie zgłaszanych projektów i rozwiązań byłą ich opłacalność i możliwość szybkiego wdrożenia.

Autorzy rozwiązań zgłoszonych do konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach – Start-Up i Ośrodek Medyczny/Naukowy. Finaliści mieli okazję zaprezentować jurorom konkursu swoje projekty osobiście lub on-line w trakcie dedykowanej sesji HCC2021.

W wyniku głosowania Jury zwycięzcą tegorocznego konkursu Start-Up-Med w kategorii Start-Up została spółka Innomus za zautomatyzowany trenażer chodu. Trenażer jest innowacyjnym urządzeniem pozwalającym na kontrolę ruchu we wszystkich sześciu stawach. Umożliwia trening z możliwością wyboru 5 ćwiczeń ze zmienną prędkością i długością kroku, na podstawie wzorca chodu.

W kategorii Ośrodek Medyczny/Naukowy wybrana przez jurorów została II Katedra i Klinika Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prezentująca innowacyjne urządzenie umożliwiające zautomatyzowany i szczegółowy pomiar kątów zeza w różnych ustawieniach gałki ocznej, z wykorzystaniem technik wirtualnej projekcji stereoskopowej i analizy ruchu oczu przy użyciu skalibrowanego systemu optycznego i kamer.

Swojego wyboru dokonali także czytelnicy portalu rynekzdrowia.pl. Najwięcej głosów otrzymało rozwiązanie HoloGraft. HoloGraft jest zdolny do przetwarzania obrazów tomografii komputerowej pacjenta do formy trójwymiarowego modelu holograficznego aorty i jej naczyń bocznych. Proces ten odbywa się za pomocą wytrenowanych sieci neuronowych zapewniających pełną automatyzację. Obraz holograficzny jest szablonem aorty właściwym dla danego pacjenta.

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Więcej w portalu RynekZdrowia.pl


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie