IV Konkurs "Zdrowy Samorząd"

Zdrowy Samorząd

Celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.

23 kwietnia 2021 r. upłynął termin przyjmowania zgłoszeń. Do redakcji wpłynęło z całego kraju aż 100 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa.

Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną konkursu. Dodatkowo redakcje Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego przyznały nagrodę specjalną dla Urzędu Miasta w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu za zintegrowane działania innowacyjne przeciwko pandemii.

Swojego laureata wybrali także czytelnicy portali RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Statuetki „Zdrowy Samorząd 2021” otrzymali:

Kategoria Zdrowa Gmina

  • Urząd Miasta Częstochowa za badania przesiewowe pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu u 2-letnich dzieci mieszkańców miasta Częstochowy.
  • Urząd Miasta Polkowice za program „Mocny kręgosłup – profilaktyka wad postawy dla dzieci i młodzieży”.
  • Urząd Miasta Poznań za Punkt Opieki Farmaceutycznej dla mieszkańców Poznania od 70. roku życia (POF 70+).
  • Urząd Miasta Sosnowiec za za kampanię promującą zachowania prozdrowotne „Bliżej siebie”.
  • Nagroda specjalna: Urząd Miasta Bytom za innowacyjne działania podjęte przez gminę w 2020 roku w związku z minimalizowaniem skutków pandemii koronawirusa.

Kategoria Zdrowy Powiat

  • Starostwo Powiatowe w Świeciu za projekt pn.: „Pracuj zdrowo”.
  • Starostwo Powiatowe w Poznaniu za „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV”.
  • Starostwo Powiatowe w Myślenicach za „Program profilaktyki sepsy – szczepienia przeciw meningokokom typu C wywołującym sepsę na terenie Powiatu Myślenickiego”.

Kategoria Zdrowe Województwo

  • Województwo małopolskie za  "Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce".
  • Województwo mazowieckie za działania edukacyjno-informacyjne z zakresu promocji zdrowia psychicznego skierowane do młodzieży „Zrozum-My się”.
  • Województwo wielkopolskie za program "Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim".

Laureatem Nagrody Czytelników, przyznanej w drodze głosowania internetowego został powiat myślenicki, który zebrał aż 2706 głosów czytelników.

Zwycięzcom gratulujemy!

Więcej na RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie