Prelegenci

A B C D F G J K L Ł M N O P R S T U W Z
Ewa Piotrowicz

Ewa Piotrowicz

Firma: Centrum Telekardiologii, Narodowy Instytut Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego Państwowy Instytut Badawczy

Stanowisko: kierownik

Kardiolog, specjalista I i II stopnia chorób wewnętrznych.

Doktorat – obroniony w wyróżnieniem i habilitację uzyskała na podstawie prac z telekardiologii prowadzonych w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie.

Wraz z Zespołem stworzyła od podstaw hybrydową telerehabilitację kardiologiczną i teleopiekę w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie od 2012r jest Kierownikiem Centrum Telekardiologii.

W aktywnościach zawodowych łączy pracę lekarza praktyka z działalnością naukową (H index-16), współpracą międzynarodową i dydaktyką.

Ma wieloletnie doświadczenie w kardiologii oraz prowadzeniu teleopieki i telerehabilitacji pacjentów wysokiego ryzyka (z niewydolnością serca, po wszczepieniu LVAD).

Jest członkiem wielu Towarzystw Naukowych (PTK, SENiT, HFA, ESC).

Bierze udział w tworzeniu standardów europejskich, amerykańskich i polskich towarzystw naukowych z zakresu telekardiologii, testów ergospirometrycznych, wysiłkowych, rehabilitacji.

Kieruje i bierze udział w projektach naukowych i grantach, polskich m.in. z NCBR (TELEREH-HF-kierownik, RH-ROT-koordynator telerehabilitacji), NCN, TeleInterMed-koordynator telerehabilitacji oraz międzynarodowych m.in. ARISTOS-HF, MECKI-score.

Kieruje projektem TELEREH-HF pierwszym w świecie, randomizowanym wieloośrodkowym, prospektywnym badaniem, które oceniało hybrydową telerehabilitację i teleopiekę w grupie 850 pacjentów z niewydolnością serca. Wyniki opublikowała w prestiżowym czasopiśmie JAMA Cardiology.

Laureatka nagród i wyróżnień m.in. Dyrektora Instytutu Kardiologii; PTK – wyróżniony projekt TELEREH-HF prezentowany w Digital Cardio Area 2018, AHA Congress 2019, EuroPRevent 2012.

Prywatnie – spełniona mama, żona i córka.

Bierze udział w sesjach:

 • Oblicza telemedycyny

  ZOBACZ WIĘCEJ
  PRELEGENCI
   

  Oblicza telemedycyny

  • Telemedycyna – oczekiwania pacjentów i rozwój rynku w latach 2020-2021
  • e-konsultacje
  • Telerehabilitacja
  • Telemonitoring
  • Teledydaktyka

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie