Rozmawiajmy o sprawach bardzo ważnych dla naszych pacjentów

Podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach chcemy mówić między innymi o seksualności, ale w ujęciu interdyscyplinarnym. To jeden z niezwykle ważnych, a zarazem dość rzadko poruszanych tematów podczas dużych kongresów medycznych - mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ginekolog i endokrynolog.

Będziemy dyskutować na przykład o tym, w jaki sposób młody lekarz powinien rozmawiać o życiu seksualnym swoich pacjentek i pacjentów, także po różnego rodzaju operacjach czy zabiegach. Kiedy po operacji kardiochirurgicznej można wznowić życie seksualne lub czy w ogóle można? - zaznacza prof. prof. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Wskazuje, że kolejnym ważnym wyzwaniem, którego nie można pomijać na Kongresie w Katowicach jest transkulturowość w medycynie, a także pacjenci niepełnosprawni w systemie opieki medycznej.

- Już teraz zapraszam więc na interdyscyplinarne sesje podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, w trakcie których znakomici specjaliści poruszą takie właśnie trudne, a z drugiej strony bardzo istotne dla pacjentów problemy - dodaje prof. Skrzypulec-Plinta.


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie