Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Thomas Weigold

Thomas Weigold

prezes zarządu, Sandoz Polska Sp. z o.o., członek zarządu, Lek SA

Thomas Weigold jest prezesem Sandoz Polska od sierpnia 2020 r. Przed objęciem tego stanowiska piastował funkcje kierownicze w różnych regionach, spółkach i pionach grupy Novartis. Thomas Weigold ma bogate doświadczenie w prowadzeniu dużych organizacji komercyjnych i złożonych projektów z dziedziny transformacji cyfrowej. Zaczynał karierę zawodową w Działach Marketingu i Sprzedaży, a następnie kierował istotnymi strukturami w różnych regionach i na różnorodnych rynkach, odpowiadając także za ich kwestie budżetowe. Znacząco przyczynił się do zmiany strategii Novartis Chiny, pełniąc funkcję dyrektora ds. marketingu w Pekinie. Jako szef Regionu Azji i Afryki Subsaharyjskiej w pionie onkologii w szczególności skupiał się na rozwoju strategii grupy dotyczącej dostępu do leków przeciwnowotworowych w regionie. Przed rozpoczęciem pracy w Sandoz Polska był dyrektorem Linii Biznesowej Hematologia w USA, a następnie objął funkcję globalnego dyrektora Linii Biznesowej Leczenia Guzów Litych, rozwijając długofalową strategię dla tego obszaru i wprowadzając na rynki nowe leki przeciwnowotworowe. W działalności tej ściśle współpracował z Instytutem Badań Biologicznych Novartis oraz Globalnym Działem Opracowywania Leków.

Thomas Weigold jest także członkiem Rady Nadzorczej PZPPF. W poprzednich latach był także członkiem rad i zarządów kilku stowarzyszeń branżowych w Europie i Azji, angażując się w wiele projektów mających na celu poprawę dostępu do leków dla pacjentów.

Thomas Weigold ukończył studia na kierunku administracja biznesu w Duale Hochschule Baden Wuerttemberg, a także kursy menedżerskie na Uniwersytecie St. Gallen, Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie Tuck w Nowej Anglii.

Jego pasją jest praca z ludźmi, rozwijanie kultury organizacji i talentów pracowników. W wolnym czasie uprawia różne dyscypliny sportu, angażując w tę aktywność rodzinę i przyjaciół.

Bierze udział w sesjach:

Przemysł farmaceutyczny w Polsce

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie