O wydarzeniu

Za nami siódma edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Podczas dwudniowego wydarzenia, w trakcie 40 sesji wybitni eksperci rozmawiali o kluczowych, ale również najbardziej aktualnych problemach polskiej ochrony zdrowia. Debatowano między innymi o wyzwaniach ochrony zdrowia w kontekście wojny w Ukrainie, pomocy uchodźcom, ale również planowanych zmian w polityce zdrowotnej i lekowej.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 2,5 tys. uczestników, w tym ponad 1 tys. stacjonarnie. Sesję inauguracyjną HCC2022 w Internecie odtworzono 138 tys. razy. Te liczby świadczą o ogromnej potrzebie bezpośrednich dyskusji dotyczących systemu opieki zdrowotnej właśnie w formule otwartej, wielowątkowej debaty, z udziałem, między innymi: przedstawicieli środowiska medycznego, administracji i polityki, pacjentów, dostawców współpracujących z sektorem medycznym, organizacji pozarządowych.

Program tegorocznej edycji HCC, z oczywistych powodów, nadal uwzględniał zagadnienia dotyczące różnych aspektów epidemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej. Szczególne miejsce w agendzie tegorocznego Kongresu zajął również rozwój nowych technologii medycznych. Program HCC 2022 objął też najbardziej aktualne zagadnienia związane z polityką zdrowotną państwa, planowanymi zmianami systemowymi oraz nowymi wyzwaniami w polskim systemie ochrony zdrowia, jakie wymusiła obecna sytuacja w Ukrainie.

Kongres był również doskonałą okazją do wyłonienia laureatów Konkursów Zdrowy SamorządStart-Up-Med oraz Animus Fortis (Mężny Duch).

Zapraszamy do oglądania retransmisji sesji na stronie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Relacje, komentarze, wywiady i podsumowania debat na bieżąco są zamieszczane w portalu rynekzdrowia.pl. Zostaną także opublikowane w najnowszym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia.

W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację wydarzenia, sponsorów, partnerów i prelegentów serdecznie dziękujemy za udział w VII Kongresie Wyzwań Zdrowotnych, licząc jednocześnie na Państwa obecność w następnej edycji.

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie