Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Mariusz Wyleżoł

prof. Mariusz Wyleżoł

wiceprezes, Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości, kierownik, Warszawskie Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej, Szpital Czerniakowski w Warszawie

dr hab. n, med. Mariusz Wyleżoł, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości,  chirurg ogólny i bariatryczny, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualnie pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Związany z chirurgią bariatryczną od 30 lat. Pod koniec lat 90. pracując w Klinice Chirurgii w Zabrzu wprowadził w naszym kraju do praktyki klinicznej technikę laparoskopową w chirurgii bariatrycznej (metody: Gastric banding i Gastric bypass). Od 1999 roku jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgicznego Leczenia Otyłości (IFSO), w którym w latach 2010-2012 pełnił funkcję Przedstawiciela Europy do Zarządu Głównego. W latach 2008 – 2013 pełnił funkcję Przewodniczącego Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich, a od 2013 roku przewodniczy analogicznej Sekcji w Polskim Towarzystwie Badań nad Otyłością. Przewodniczył także Radzie Ekspertów Fundacji OD-WAGA przeciwdziałającej dyskryminacji chorych na otyłość.

Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych w Polsce „Maximus”. Od 2013 roku jest członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma Obesity Surgery, w którym to czasopiśmie pełni aktualnie funkcję Associate Editor. Posiada specjalizację europejską z zakresu leczenia otyłości (European SCOPE fellow).

Bierze udział w sesjach:

Społeczne i ekonomiczne konsekwencje choroby otyłościowej

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie