Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Anna Brzęk

dr hab. Anna Brzęk

prof. SUM, kierownik, Zakład Fizjoterapii, Katedra Fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Fizjoterapeutka, Kierownik Katedry i Zakładu Fizjoterapii, Prodziekan ds. Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Naukowo zajmuje się badaniem czynników wpływających na kształtowanie prawidłowej postawy ciała u dzieci i młodzieży oraz sposobów zapobiegania nieprawidłowościom w jej obrębie.

Autorka licznych publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym i krajowym z zakresu fizjoterapii, ergonomii, aktywności fizycznej oraz prewencji chorób cywilizacyjnych i fizjoprofilaktyki. Współpracuje z naukowcami z Uniwersytetów w Niemczech, USA, Hiszpanii oraz Libanu. Autorka i współautorka projektów profilaktyczno-zdrowotnych dla dzieci o charakterze społecznym, popularyzujących naukę.

Ekspert naukowy przy opracowywaniu Regionalnych Programów Zdrowotnych woj. Śląskiego. Prelegent oraz członek Komitetów Naukowych Konferencji Krajowych i Międzynarodowych. W czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV2, współtworzyła opracowanie dotyczące aktywności ruchowej dla pacjentów z niewydolnością serca. Rzecznik Nauki w Terenie oraz członek ESC, PTK, PTP oraz członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Otyłości Dziecięcej.

Bierze udział w sesjach:

Fizjoterapia – wybrane zagadnienia

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie