Prelegenci

A B C D E G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Marek Gierlotka

Marek Gierlotka

Firma: III Katedra i Oddziała Klinicznego Kardiologii SUM, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Stanowisko: kardiolog

Marek Gierlotka (ur. 1973) - lekarz, internista, kardiolog, doktor habilitowany nauk medycznych. Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od początku pracy zawodowej związany z III Katedrą i Oddziałem Klinicznym Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Obecnie pracuje na stanowisku Zastępcy Koordynatora ds. Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Ostrych Zespołów Wieńcowych, opiekując się chorymi w ostrych stanach zagrożenia życia. Jednocześnie jako kardiolog interwencyjny wykonuje między innymi zabiegi angioplastyki wieńcowej PCI, w tym u chorych z zawałem serca.

Autor i współautor ponad 150 publikacji naukowych, w tym wielu w renomowanych zagranicznych czasopismach medycznych, doniesień zjazdowych oraz rozdziałów w książkach, głównie o tematyce ostrych zespołów wieńcowych i zawału serca. W pracy naukowej specjalizuje się w metodologii i analizie danych dużych zbiorów danych medycznych (rejestrów), zarówno w aspekcie epidemiologicznym jak i klinicznym. W latach 2006-2008 członek Zespołu Ekspertów europejskiego rejestru „Euro Heart Survey on Acute Coronary Syndromes (ACS) Registry”. Od 2003 roku współtworzy i koordynuje (wspólnie z Prof. Lechem Polońskim i Prof. Mariuszem Gąsiorem) Ogólnopolski Rejestr Ostrych Zespołów Wieńcowych PL-ACS,  a od 2013 roku współprzewodniczy (wspólnie z Prof. Tomaszem Zdrojewskim i Prof. Bogdanem Wojtyniakiem) Radzie Naukowej Narodowej Bazy Danych Zawałów Serca AMI-PL.

Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Przewodniczący Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji PTK. Od 2014 roku pełni funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii.

Bierze udział w sesjach:

  • Medycyna spersonalizowana - wykorzystanie potencjału big data

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Medycyna spersonalizowana - wykorzystanie potencjału big data

    • Medycyna spersonalizowana – przyszłość opieki zdrowotnej?
    • Znaczenie dużych baz danych w rozwoju indywidualnej diagnostyki i leczenia
    • Dostęp do informacji o pacjencie – aspekty medyczne, informatyczne i prawne
    • Możliwości wymiany i łączenia informacji gromadzonych w różnych bazach i rejestrach

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie