Prelegenci

A B C D E G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Krzysztof Kurowski

Krzysztof Kurowski

Firma: Grupa Polpharma

Stanowisko: dyrektor ds. projektów strategicznych R&D

Posiada ponad 19-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, w szczególności w zakresie badań i rozwoju, produkcji, dystrybucji i kontroli jakości. Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytety Medycznego z szeroką praktyką w zakresie zarządzania, prowadzenia innowacyjnych projektów badawczych  oraz współpracy z organizacjami rządowymi i pozarządowymi dedykowanymi ochronie zdrowia.

•           Pionier tworzenia współpracy polskiego przemysłu farmaceutycznego z jednostkami naukowymi. Utworzył konsorcja łączące polska naukę z biznesem, w których w prace badawczo-rozwojowe w ramach platform badawczych zaangażowanych jest blisko 400 naukowców.

•           Ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju odpowiedzialny za ocenę projektów z obszaru Life Science, w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

•           Członek Komisji Sejmowej ds. GMO, bezpośrednio doradzający Ministrowi Ochrony Środowiska w tworzeniu zapisów legislacyjnych oraz oceniający wnioski o użycie GMO.

•           Członek założyciel Stowarzyszenia Go Global Polish Pharma, którego misją jest uczynić krajowy sektor medyczno - farmaceutyczny jednym z filarów rozwoju polskiej gospodarki, a w dalszej perspektywie wsparcie polskiej branży farmaceutycznej w osiągnięciu roli europejskiego i globalnego lidera.

•           Ekspert Polskiej Platformy Technologicznej Innowacyjnej Medycyny, której uczestnicy podejmują działania na rzecz rozwoju innowacyjności w medycynie, aby nowe leki oraz nowe technologie tworzone w oparciu o polskie wynalazki poszerzały dostępność terapii dla pacjentów, pomagały ratować ludzkie życie, a także przynosiły dochód polskiej gospodarce.

•           Autor licznych wystąpień, prelegent i panelista na konferencjach i kongresach farmaceutycznych i gospodarczych  

OD 2017- DYREKTOR DS. PROJEKTÓW STRATEGICZNYCH R&D, POLPHARMA

Odpowiedzialny za strategiczne projekty w obszarze R&D, w tym za doskonalenie interdyscyplinarnych procesów prowadzących do wzrostu efektywności, rozwój nowych produktów, identyfikację partnerów do współpracy z R&D oraz współpracę z instytucjami otoczenia biznesu.

2015 - 2017 PREZES ZARZĄDU INOCELLAN SP. Z O.O. Zarządzanie spółką o charakterze start-up, która stawia sobie za cel stanie się dostawcą innowacyjnych rozwiązań produktowych w statusie SD, FSMP, MD, OTC, Rx dla sektora BIG i MEDIUM PHARMA w Polsce i na świecie. Główny łańcuch wartości spółki tworzą: kreacja innowacyjnych rozwiązań produktowych, rozwój produktu i jego wytwarzanie w standardzie GMP, oraz tworzenie aplikacji, usług i kampanii marketingowych, wspierających promocję i sprzedaż produktów. Obecnie spółka rozwija portfolio produktowe, które zgodnie z przyjętym modelem biznesowym, licencjonuje Klientom.

2012 - 2015 PREZES ZARZĄDU PABIANICKICH ZAKŁADÓW FARMACEUTYCZNYCH POLFA S.A., DYREKTOR OPERACYJNY Lider blisko 600-osobowego zespołu Centrum Produkcyjno-Logistycznego Grupy Adamed. Odpowiedzialny za strategiczne i bieżące zarządzanie całością działalności operacyjnej, w tym: produkcji, logistyki, zapewnienia i kontroli jakości. W fabrykach w Ksawerowie i Pabianicach zarządzający wytwarzaniem i dystrybucją ponad 800 pozycji produktowych na rynek polski i 45 różnych rynków zagranicznych.

2009 - 2015  DYREKTOR DZIAŁU R&D GRUPY ADAMED Lider 140 osobowego działu badawczo-rozwojowego działającego w dwóch lokalizacjach (Pabianice, Pieńków). Odpowiedzialny za strategiczne i bieżące zarządzanie całością działalności badawczo-rozwojowej biznesów innowacyjnego i generycznego. Odpowiedzialny za skuteczne i zakończone sukcesem rozwoje kluczowych produktów portfela Grupy Adamed. Kreator modelu współpracy nauki z biznesem w sektorze farmacja/biotechnologia – realizacja 9 projektów innowacyjnych we współpracy z kluczowymi ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą.

2006 - 2009 KIEROWNIK LABORATORIUM BIOLOGICZNEGO, ADAMED SP. Z O.O.   Lider innowacyjnej działalności badawczo-rozwojowej. Nadzór zespołów projektowych i laboratoriów realizujących innowacyjne projekty R&D. Ocena propozycji na nowe projekty, tworzenie strategii i biznesplanów.

Kluczowe osiągnięcia:

•          Powołanie 3 inicjatyw badawczych nakierowanych na poszukiwanie innowacyjnych terapii na schorzenia cywilizacyjne w zakresie metabolizmu, onkologii i neuropsychiatrii,

•          Stworzenie laboratorium biotechnologicznego i pracowni in-sillico,

•          Powołanie zespołu ds. dotacji UE, pozyskanie finansowania działalności badawczo-rozwojowej w wysokości ok. 60 mln zł,

•          Organizacja konkursu pt. „W poszukiwaniu tej złotej” na innowacyjne pomysły badawcze w polskim środowisku akademickim.

2001-2006 SPECJALISTA DS. FARMAKOLOGII, ADAMED SP. Z O.O.

Współtwórca Laboratorium Biologicznego, pierwszej takiej jednostki w strukturach prywatnej, polskiej firmy farmaceutycznej, zaangażowanej w rozwój leków oryginalnych. Wiodący specjalista oraz współtwórca pierwszego innowacyjnego projektu R&D, dotyczącego poszukiwania  innowacyjnego leku stosowanego w terapii cukrzycy typu 2. Kreator rozwoju współpracy pomiędzy przemysłem oraz polskim środowiskiem akademickim.

2000-2001 SPECJALISTA DS. FORMULACJI, ADAMED SP. Z O.O.                                                Specjalista odpowiedzialny za rozwój kluczowych technologii i formulacji produktów generycznych, w tym opatentowanych procesów technologicznych dla kilku strategicznych w rozwoju spółki produktów.    

Bierze udział w sesjach:

 • Innowacje w medycynie - cz. I. Nowość, innowacja a przełom w medycynie i farmacji

  ZOBACZ WIĘCEJ
  PRELEGENCI
   

  Innowacje w medycynie - cz. I. Nowość, innowacja a przełom w medycynie i farmacji

  • Nowe technologie medyczne – czy naprawdę wiemy, dokąd zmierzamy?
  • Jak powinien wyglądać model współpracy nauka – państwo – przemysł?
  • Start-upy w medycynie; bioinformatyka, sztuczna inteligencja
  • Postęp technologiczny w medycynie ma swoją cenę. Kto zapłaci?
  • Hiperbria i oksybaria
  • Innowacyjne technologie i rozwiązania organizacyjne w kardiologii: wpływ na demografię w Polsce oraz pozycja polskiej kardiologii w świecie

  Innowacje w medycynie - cz. I. Nowość, innowacja a przełom w medycynie i farmacji

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie