Prelegenci

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z
Jacek Kozakiewicz

Jacek Kozakiewicz

Firma: Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach

Stanowisko: Prezes

Ur. 1951r. w Radomsku. Specjalista otolaryngolog. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Pracę zawodową rozpoczął w 1976 r. w I Klinice Laryngologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, od 1984r. zatrudniony w III Klinice Laryngologii w Katowicach – Ochojcu. W 2000r. objął stanowisko ordynatora oddziału otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Pełnił też funkcje kierownicze w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia, będąc w latach 1991–1998 zastępcą lekarza wojewódzkiego, a w 1999r. dyrektorem Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego woj. Śląskiego. Dr n. med. Jacek Kozakiewicz był współautorem Polsko - Szwajcarskiego Programu „Matka i Dziecko” realizowanego na przełomie XX/XXI wieku w woj. śląskim dzięki pomocy Rządu Konfederacji Szwajcarskiej, kierowanemu także do ośrodków laryngologii dziecięcej. Przewodniczył Komitetowi Naukowo - Organizacyjnemu dziesięciu Międzynarodowych Konferencji Naukowych realizowanych w ramach Programu, w których uczestniczyli reprezentanci ponad 30 krajów z całego świata. Był także współautorem "Programu wczesnego wykrywania głębokich wad słuchu u dzieci aglomeracji śląskiej". W latach 80-ych ub. wieku sekretarz Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Śląskiej Akademii Medycznej. Członek honorowy Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów - Chirurgów Głowy i Szyi. Pomysłodawca ustanowienia w 2004 r. i przewodniczący Kapituły „Lauru Śląskiej Laryngologii”- wyróżnienia Oddziału Śląsko-Opolskiego PTORL. Autor i współautor wielu prac naukowych, publikacji, wydawnictw i książek oraz prezentacji, przede wszystkim z zakresu otorynolaryngologii. Od ponad 26 lat aktywnie uczestniczy w życiu reaktywowanego w 1989r. polskiego samorządu lekarskiego, pełniąc w nim różne funkcje, zarówno na szczeblu regionalnym i krajowym. M.in. w latach 1989-93 członek Prezydium ORL w Katowicach, a następnie sekretarz ORL, w II kadencji (1993-1997) wiceprzewodniczący ORL i członek Naczelnej Rady Lekarskiej, w latach 1997-2001 członek ORL, w V kadencji ( 2005-2009) członek Naczelnej i Okręgowej Rady Lekarskiej. W listopadzie 2009 r. wybrany przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej. Funkcję prezesa ORL powierzono Mu ponownie w 2013 r. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in.: przez Prezydenta RP „Złotym Krzyżem Zasługi”, Złotą "Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego", Złotą Odznaką Śląskiej Izby Lekarskiej „Zasłużony dla Lekarzy", Statuetką Programu "Matka i Dziecko", Złotym Medalem ZR Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji „Pro Publico Bono" przyznanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Bierze udział w sesjach:

  • Sesja inauguracyjna - prawie okrągły stół, czyli od czego zależy punkt widzenia.

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Sesja inauguracyjna - prawie okrągły stół, czyli od czego zależy punkt widzenia.

    • Debata. Główne zmiany w polskim systemie ochrony zdrowia i ich przewidywane skutki – dyskusja z udziałem przedstawicieli:
      - Polityków
      - Lekarzy i pielęgniarek
      - Zarządzających placówkami medycznymi
      - Pacjentów
      - Prawników
      - Ekspertów rynku medycznego
      - Dostawców współpracujących z sektorem ochrony zdrowia
    • Krótkie wystąpienia członków Rady Naukowej HCC
  • Edukacyjny okrągły stół - kontynuacja z debaty z XII Forum Rynku Zdrowia

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Edukacyjny okrągły stół - kontynuacja z debaty z XII Forum Rynku Zdrowia

    • Kształcenie kadr medycznych – zarówno podczas studiów, jak i w ramach kształcenia podyplomowego
    • Dyskusja z udziałem Ministerstwa Zdrowia; uczelni medycznych; lekarzy stażystów; rezydentów; studentów medycyny
    • Czy zarobki sprzyjają zapełnianiu luki pokoleniowej wśród lekarzy w Polsce?
  • Szanowny Pacjencie - suplement diety to nie lek!

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Szanowny Pacjencie - suplement diety to nie lek!

    • Czym są suplement diety; czym różnią się od leków?
    • Co roku na suplementy diety wydajemy miliardy złotych, czasem kosztem leków czy innych uzasadnionych wydatków. To dobry kierunek?
    • Wyniku raportu TNS Polska z 2014 roku dotyczącego świadomego samoleczenia w Polsce
    • Reklamy suplementów – „hit” w mediach i co dalej?
    • Dekalog racjonalnego wyboru suplementów ŚIL i ŚIA
  • Transkulturowość w medycynie

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Transkulturowość w medycynie

    • Pacjenci różnych wyznań, kultur i narodowości w gabinecie medycznym
    • Zagadnienia etyczne i medyczne – trudne decyzje lekarza, argumenty pacjentów dotyczące np. odmowy w procesie leczenia np. z przyczyn religijnych lub kulturowych

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie