Prelegenci

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z
Bożena Janicka

Bożena Janicka

Firma: Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia

Stanowisko: Prezes

Urodziła się w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu. Posiada specjalizację I i II stopnia z pediatrii oraz specjalizację II stopnia z medycyny rodzinnej. Co więcej, ukończyła podyplomowe studia „Zarządzanie w Ochronie Zdrowia”.
Od 1998 roku jest członkiem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, w 2003 roku objęła funkcję prezesa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i sprawuje ją do dziś.
Była pierwszym prezesem Federacji Porozumienie Zielonogórskie. Jednakże w marcu 2010 roku wraz z trzema tysiącami lekarzy odeszła z Federacji i stanęła na czele Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia – wielkopolskiej organizacji lekarzy.
Jest wieloletnim, aktywnym działaczem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, obecnie kolejną kadencję – Członkiem Rady Okręgowej WIL i Delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy.
Od lat zajmuje się opiniowaniem aktów prawnych. Bierze aktywny udział w pracach nad zmianami prawa i tworzonymi zapisami ustaw, rozporządzeń i zarządzeń – w rozmowach i negocjacjach zarówno z Ministrem Zdrowia, jak i Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Od lat uczestniczy w obradach Sejmowej Komisji Zdrowia. Zajmuje się medycyną rodzinną i rolą Podstawowej Opieki Zdrowotnej, będącą podstawą i bezpieczeństwem dla pacjenta oraz systemu opieki zdrowotnej w Polsce.
Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. W roku 2006 odznaczona Orderem „Lekarz Lekarzom” czyli „Złotego Winogrona”. Otrzymała m.in. honorowe Odznaczenie „Zasłużony dla WIL” oraz Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, nadaną przez Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza w 2012 roku.
Doktor Bożena Janicka dwa razy znalazła się w zaszczytnym gronie laureatek plebiscytu „Kobiety Medycyny” - w 2014 roku zajęła drugie miejsce, a w 2016 — piąte. Dwukrotnie także została uhonorowana statuetką „Człowiek Roku" - doceniona w regionie i w Wielkopolsce. W 2015 i 2016 roku znalazła się na wysokiej pozycji w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia - plebiscyt STU.
Od 1987 roku mieszka i pracuje w Wielkopolsce. Od 1999 roku prowadzi jako lekarz rodzinny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kazimierzu Biskupim. Pomimo tak wielu aktywności zawsze znajduje czas dla swoich pacjentów, których zna i leczy już od ponad 20 lat!
Bożena Janicka ma dwoje dzieci, córka też jest lekarzem. Od niedawna jest szczęśliwą babcią. Kocha zwierzęta, ma dwa psy.

Bierze udział w sesjach:

  • Transkulturowość w medycynie

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Transkulturowość w medycynie

    • Pacjenci różnych wyznań, kultur i narodowości w gabinecie medycznym
    • Zagadnienia etyczne i medyczne – trudne decyzje lekarza, argumenty pacjentów dotyczące np. odmowy w procesie leczenia np. z przyczyn religijnych lub kulturowych
  • Podstawowa opieka zdrowotna

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Podstawowa opieka zdrowotna

    • POZ – kiedy naprawdę stanie się w Polsce strażnikiem systemu?
    • Poprawa jakości opieki w praktyce lekarza rodzinnego – jak to zrobić
    • Organizacja i finansowanie – strategia i ustawa o POZ
    • Informatyzacja POZ a wprowadzenie skoordynowanego leczenia otwartego – nowe technologie w służbie medycyny
  • Okulistyka - sesja interdyscyplinarna

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Okulistyka - sesja interdyscyplinarna

    • Współpraca okulistów z diabetologami m.in. w zakresie rozpoznawania retinopatii cukrzycowej

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie