Prelegenci

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z
Andrzej  Deptała

Andrzej Deptała

Firma: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Stanowisko: prorektor ds. personalnych i organizacyjnych, kierownik, Klinika Onkologii i Hematologii

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała ur. 27.09.1960 r. w Mławie.


Pełnione funkcje:

Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) w kadencji 2016-2020. Prodziekan ds. Oddziału Zdrowie Publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM w kadencji 2012-2016.

Praca:

Kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM i Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie


Wykształcenie:

dyplom lekarza w 1985 – I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, doktor nauk medycznych w 1995 r., doktor habilitowany nauk medycznych w 2002 r., profesor nauk medycznych postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z lutego 2015. Specjalista w dziedzinach: choroby wewnętrzne, hematologia, onkologia kliniczna. W 2006 r. ukończone Studia Podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie zdobyte za granicą:

1997-1999 postdoctoral fellowship Brander Cancer Research Institute New York Medical College, USA, szkolenie w Leukemia Research Unit Hammersmith Hospital w Londynie i w ramach European School Of Oncology w Orta San Gulio we Włoszech, wykłady na Uniwersytecie Kuopio w Finlandii.


Działalność naukowa:

Autor i współautor ponad 170 pełnych publikacji naukowych m.in.: International Journal of Oncology, Cytometry, American Journal of Pathology, Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America, AntiCancer Drugs, Leukemia Research, Vox Sanguinis, Lancet Oncology, British Journal of Haematology, Bone Marrow Transplantation, Cancer, Annals of Oncology, etc. Redaktor naukowy czterech książek: „Onkologia w praktyce”, Rak jelita grubego”, „Problemy hematologiczne u chorych na nowotwory”, „Onkologia w praktyce lekarza rodzinnego”.


Nagrody i wyróżnienia:

wielokrotny laureat nagród naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych JM Rektora Akademii Medycznej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nagroda zespołowa Ministra Zdrowia za osiągnięcia dydaktyczne. Nagroda Ministra Zdrowia za redakcję naukową książki p.t.: „Problemy Hematologiczne u Chorych na Nowotwory”. Dyplomy European School of Oncology i European Haematology Association. Z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Brązowy i Złoty Krzyże Zasługi i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

 

Bierze udział w sesjach:

  • Onkologia - diagnozowanie, leczenie, rehabilitacja

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Onkologia - diagnozowanie, leczenie, rehabilitacja

    • Wyzwania związane z rozpoznawaniem wybranych chorób nowotworowych
    • Podsumowanie zmian w tzw. pakiecie onkologicznym
    • Zmiany w refundacji terapii onkologicznych – nowe możliwości
    • Dostęp do nowoczesnych terapii w wybranych chorobach nowotworowych
  • Onkologia - organizacja leczenia

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Onkologia - organizacja leczenia

    • Debata dyrektorów ośrodków onkologicznych, lekarzy, przedstawicieli uczelni medycznych oraz pacjentów
    • Współpraca i koordynacja czy konkurowanie placówek?

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie