Kongres Wyzwań Zdrowotnych - znacznie więcej niż o samej medycynie

Ponad 50 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny z udziałem 250 prelegentów - to liczby obrazujące Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress). Konferencja z udziałem lekarzy i przedstawicieli sektora zdrowia, polityki, samorządów i mediów już od 18 do 20 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, w jednym miejscu, w ciągu trzech dni, spotkają się wybitni specjaliści z kraju i zagranicy reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, jak również przedstawiciele środowisk związanych z szeroko rozumianym sektorem ochrony zdrowia, nauką, gospodarką, biznesem, finansami, rynkiem ubezpieczeniowym, organizacjami pozarządowymi, polityką, administracją publiczną i samorządową oraz mediami.

Główne przesłanie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych to spojrzenie w przyszłość – identyfikowanie oraz omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016-2036. Tematy debat ekspertów obejmą kluczowe zagadnienia w kilkunastu dziedzinach medycyny, m.in.: kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, neurologii, diabetologii, chorób płuc, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, ginekologii i położnictwa, geriatrii.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych adresowany jest również do mieszkańców regionu. 20 lutego 2016 r., pod hasłem „Medycyna jest dla ludzi”, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
w Katowicach odbędzie się cykl otwartych dla publiczności wykładów specjalistów z wybranych dziedzin medycyny, spotkania medyczne im. Krystyny Bochenek,  darmowe porady medyczne oraz badania oraz projekcje filmów o tematyce zdrowotnej. W zrewitalzowanej przestrzeni Strefy Kultury powstanie Strefa Zdrowia – Poradnia HCC i Dom Zdrojowy HCC.


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie