HCC 2017: suplement diety nie jest lekiem. O tym trzeba przypominać

Polscy lekarze pracują w bardzo trudnej rzeczywistości ekonomicznej naszej ochrony zdrowia. Tymczasem okazuje się, że Polacy rocznie wydają kilkanaście miliardów zł, płacąc za produkty, które z leczeniem nie mają wiele wspólnego - mówi Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

- Co więcej, zdarza się, że tymi produktami pacjenci zastępują leki zaordynowane na receptach. Uważamy więc, że trzeba bić na alarm, także podczas marcowego Kongresu w Katowicach - zaznacza dr Jacek Kozakiewicz, uczestniczący w pracach Rady Naukowej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017).

Dr Kozakiewicz przypomina, że Śląska Izba Lekarska rozpoczęła w ubiegłym roku akcję edukacyjną pod hasłem: „Nie żyj złudzeniami, zdrowie jest najważniejsze”.

- Chcemy, aby społeczeństwo miało świadomość, że stan naszego zdrowia zależy przede wszystkim od na samych - dodał prezes Kozakiewicz, zapraszając na sesję pt. „Szanowny Pacjencie - suplement diety to nie lek!” podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 9-11 marca 2017 r.). Sesja odbędzie się 9 marca, w godz. 14.15-15.45 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas pierwszych dwóch dni Kongresu zaplanowano 50 sesji panelowych, debat i prezentacji z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 3 tys. gości.

 


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie