Wprowadzenie e-dokumentacji medycznej oznacza również zmiany w prawie

DK/Rynek Zdrowia - 20-03-2018

Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej oznacza dla świadczeniodawców duże zmiany, zaczynając od prawa krajowego, jak również w zakresie legislacji na poziomie unijnym - zaznacza Piotr Najbuk, Senior Associate, Praktyka Life Sciences w kancelarii DZP.

Wprowadzenie e-dokumentacji medycznej oznacza również zmiany w prawie

Piotr Najbuk podkreśla między innymi, że świadczeniodawcy muszą mieć na uwadze duże zmiany legislacyjne, które są powiązane z prawem unijnym.

- Przede wszystkim jest to rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które będzie miało ogromny wpływ również na przetwarzanie danych zawartych w dokumentacji medycznej, począwszy od kwestii udostępniania dokumentacji medycznej, a skończywszy na sankcjach za niewłaściwe jej udostępnianie.

Jak dodał Piotr Najbuk, tworzymy krajowe ramy cyberbezpieczeństwa. - Jeżeli podmiot zostanie zakwalifikowany do systemu cyberbezpieczeństwa, bedzie się to dla niego wiązało z dość istotnymi dodatkowymi obciążeniami, sankcjami i wymogami - podkreśla.

Wypowiedź zarejestrowana podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC - Health Challenges Congress, Katowice, 8-10 marca 2018 r.).

 


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie