Dbanie o zdrowie społeczeństwa nie jest wyłącznie rolą środowiska medycznego

RR, WOK/Rynek Zdrowia - 17-03-2018

- Nad ustawą o zdrowiu publicznym pracowało wielu ekspertów, którzy zwracali uwagą na to, że dbanie o kapitał zdrowotny nie jest wyłącznie rolą środowiska medycznego - mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Dbanie o zdrowie społeczeństwa nie jest wyłącznie rolą środowiska medycznego

- Aby dbałość o zdrowie była jak najbardziej efektywna, do niwelowania wszelkich czynników ryzyka (chorób - red.) powinno przyczyniać się interdyscyplinarne, międzysektorowe i wielośrodowiskowe partnerstwo - podkreśla dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Dodaje: - W kontekście dużego zanieczyszczenia powietrza w Polsce szczególnie wybrzmiewa konieczność współpracy na rzecz zdrowa publicznego także w obszarze ochrony środowiska.

- Trudno bowiem oczekiwać skuteczności profilaktyki, na przykład chorób układu oddechowego, jeżeli w istotny sposób nie poprawi się jakość powietrza - zaznacza ekspertka.

Wypowiedź zarejestrowana podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC - Health Challenges Congress, Katowice, 8-10 marca 2018 r.).


Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie